Saray’dan Hüseyin Çelik’e Sert Yanıt! Eski Türkiye’nin Siyasi Artığı

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Serbestiyet’e verdiği röportajda MHP ile kurulan ittifakın AKP’nin kimlik çizgisini etkilediğini ve bu nedenle Kürt oylarında bir düşüş yaşandığı belirtmişti.

Çelik’e göre, bu durum, AKP’ye gelen Kürt oylarında bir kırılma yarattı. Çelik, ayrıca Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum için de “Saray’da kanunların efendisi haline getirilmiş bir komünist bozuntusu var” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları Ahmet Selim Köroğlu ve Ayhan Ogan, eski bakan Hüseyin Çelik’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Ahmet Selim Köroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “31 Mart sonuçları üzerinden serbestiyete açıklama yapan eski Türkiyenin siyasi artıkları, kurdurduğunuz partilerde siyaset yapın. Mehmet Uçum bahanesiyle Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na parmak sallamayın.” ifadelerini kullandı.

‘ÇEKİN ELİNİZİ AK PARTİ’DEN’

Ayhan Ogan ise, “Hüseyin Bey, Erdoğan yüzde 52 oy aldı. AK Parti ile arasında 20 puan fark var. Kurdurduğunuz Deva ve Gelecek partisi çöp oldu. Çekin elinizi AK Parti’den. Erdoğan’dan intikam alacaksanız da hodri meydan” şeklinde sert bir yanıt verdi.

NE OLMUŞTU?

Serbestiyet’ten Hilal Köylü’nün sorularını yanıtlayan Hüseyin Çelik, AK Parti’nin bir kadro hareketi olmaktan çıktığını eleştirisinde bulunmuştu.

Çelik, “En büyük yetki Sayın Erdoğan’ındır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın sadece bazı isimleri değiştirmek yerine, bence kendi kendisiyle de bir hesaplaşması gerekiyor. Başarıyı sahiplenip, başarısızlığı başkasına mal etmek doğru bir tutum olmaz” demişti.

Çelik, MHP’yle ittifakın AKP’ye oy kaybettirdiğini savunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir