YKS sınav giriş belgesi erişime açıldı | Sınav yerleri açıklandı | ÖSYM YKS sınav yerleri sorgulama sayfası


2024 YKS sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı, üniversite sınavlarına hazırlıklarını sürdüren öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Bu yıl 8-9 Haziran’da yapılacak olan YKS (TYT, AYT, YDS) sınavları öncesinde, gözler ÖSYM üzerinden yayımlanacak olan sınav giriş belgelerine çevrildi.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, sınav tarihinden yaklaşık 2 hafta önce sınav yerlerini öğrenebilecekler. Bugün ÖSYM’nin yaptığı duyuruya göre adaylar resmi site üzerinden YKS sınav giriş yerleri bilgisine ulaşabilir.

ÜNİVERSİTE SINAVI TARİHLERİ
YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) Tarihi:

8 Haziran 2024 (Cumartesi), 10.15, 165 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Tarihi:

9 Haziran 2024 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) Tarihi:

9 Haziran 2024 (Pazar), 15.45, 120 dakika

SINAV GİRİŞ BELGELERİNE NASIL ULAŞILIR

Öğrenciler, sınav giriş belgelerine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilecekler. Sınav giriş belgesinde, öğrencilerin hangi okulda sınava girecekleri ve sınav saatleri gibi önemli bilgiler yer alacak.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

2024 YKS sonuçları, ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre Temmuz ayının ortalarında açıklanması bekleniyor. Öğrenciler, sonuçlarına ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ulaşabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir