İstanbul Valisi Davut Gül’den, ters kelepçeli gözaltılarla ilgili açıklama: Farklı şer odaklarının beşinci kol faaliyetlerinin farkındayız

İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Beyoğlu’nda “Filistin İçin Bin Genç” adlı bir grup tarafından düzenlenen gösteride, gençlerin tekme, tokatla, ters kelepçe vurularak gözaltına alınmasıyla ilgili tartışmalara ilişkin açıklama yaptı. Vali Gül, kent genelinde son 6 ayda Filistin’e destek, İsrail’i kınamak için çok sayıda etkinliğe izin verildiğini hatırlatarak, “Farklı şer odaklarının ittifakıyla oluşturulan marjinal grupların ‘iyi niyetli’ vatandaşlarımızı kullanarak, devletimizin ve milletimizin fedakarlıklarını yok sayıp, beşinci kol faaliyetleri yaptığının farkındayız” ifadelerini kullandı.

Gül, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul’da, Filistin’e destek, İsrail’i protesto etmek amacıyla son 6 ay içerisinde 947 etkinlik gerçekleştirilmiştir. Tarihinde hiç bir gösteriye tahsis edilmeyen Galata Köprüsü dahil, makul olan tüm talepler karşılanmıştır. Tüm toplumsal olaylarda olduğu gibi Filistin konusunda da genel güvenliği etkilemeyecek her yere izin verilmektedir. Farklı şer odaklarının ittifakıyla oluşturulan marjinal grupların ‘iyi niyetli’ vatandaşlarımızı kullanarak devletimizin ve milletimizin fedakarlıklarını yok sayıp beşinci kol faaliyetleri yaptığının farkındayız! Katil aranıyorsa İsrail’e ve kendilerine destek veren aynı dış güçlere baksınlar…”

Tekmeli, tokatlı, ters kelepçeli gözaltılar tepki çekmişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir